Nechladené termokamery FLIR

V súčasnosti sa najčastejšie používajú termokamery s tzv. nechladené mikrobolometrické polia, niekedy nazývané aj tepelné detektory, ktoré pracujú pri izbovej teplote. Tieto termokamery sú zvyčajne kompaktnejšie, ľahšie a lacnejšie ako chladené. Tieto termokamery majú takmer vždy spektrálny rozsah od 7 do 14 µm.

Vďaka tomu sú tieto prístroje ideálne pre celý rad komerčných a priemyselných aplikácií vrátane stavebníctva, elektroinšpekcie, medicíny, diagnostiky, ako aj vedy a výskumu. Ak samotná aplikácia vyžaduje iný spektrálny rozsah, vyššiu rýchlosť alebo rozlíšenie detektora, mali by sa použiť chladené termokamery uvedené nižšie.

Nechladené vs. chladené

Termokamery možno rozdeliť aj na nechladené (LWIR, pásmo 7 - 14 µm) a chladené (MWIR, napr. s detektorom 2,0 µm až 5,5 µm). Okrem toho je možné nastaviť spektrálny rozsah chladených termokamier pomocou tzv. spektrálne filtre špeciálne pre aplikáciu, na ktorú sa bude termokamera používať (napr. chceme merať vlákno žiarovky cez sklo, čo s detektorom LWIR nie je možné).

Ďalšími rozdielmi medzi nechladenými a chladenými termokamerami sú citlivosť týchto detektorov (chladené bývajú citlivejšie) a obnovovacia frekvencia, pričom chladené termokamery sa používajú predovšetkým na rýchle udalosti, pretože môžu dosiahnuť rýchlosť snímania v tisícoch Hz, zatiaľ čo nechladené termokamery sa pohybujú v stovkách Hz.

Osobitné výhody

Série termokamier FLIR R&D sú špeciálne navrhnuté pre potreby vedy a výskumu
Vysoká teplotná citlivosť
Termokamery FLIR sú známe svojou vysokou teplotnou citlivosťou, často s hodnotou NETD (Noise Equivalent Temperature Difference) nižšou ako 20 mK. To znamená, že sú schopné zistiť veľmi malé teplotné rozdiely, čo je výhodné pre vedecké a výskumné aplikácie, kde aj tie najmenšie teplotné zmeny môžu mať význam.
Vysoké rozlíšenie
Spoločnosť FLIR ponúka termokamery so snímačmi obrazu s vysokým rozlíšením, často 1024 x 768 pixelov alebo vyšším. Táto vysoká úroveň podrobnosti umožňuje vedcom a výskumníkom ľahšie identifikovať a analyzovať teplotné modely a anomálie.
Rýchlosť snímania
Niektoré modely termokamier FLIR dokážu snímať obrázky rýchlosťou až 10 000 snímok za sekundu. Táto rýchlosť môže byť užitočná pri štúdiu rýchlych alebo prechodných javov, ako sú výbuchy alebo rýchle chemické reakcie.
Prispôsobivosť spektrálneho pásma
Spoločnosť FLIR ponúka termokamery, ktoré môžu pracovať v rôznych spektrálnych pásmach vrátane NIR, SWIR, MWIR a LWIR. To umožňuje vedcom a výskumníkom používať najlepšie spektrálne pásmo pre ich konkrétnu aplikáciu, čo poskytne oveľa lepšie a presnejšie výsledky pre danú aplikáciu.

Termokamery FLIR pre vedu a výskum

Presné a rýchle výsledky prostredníctvom termokamier pre výskum a vývoj

Napríklad týmto spoločnostiam sme už pomohli nájsť vhodné riešenie

Mohlo by vás zaujímať

Pozrite sa na témy, ktoré by vás mohli zaujímať, a rozšírte si svoje vedomosti.

Mám vybrané!

Vybrali ste si z tejto série produktov?

Zavolajte nám

Chcete sa opýtať na ďalšie podrobnosti?

Sme pripravení vám pomôcť

Kontaktujte nás a spoločne navrhnime najlepšie riešenie pre vašu aplikáciu.