Dokonalé videnie v tme

Termovízne monokuláre sú pokročilé optické prístroje, ktoré využívajú technológiu termálneho zobrazovania na zachytenie infračerveného žiarenia a zobrazenie teplotného poľa na displeji monokulára. Tieto zariadenia sú v poslednom čase čoraz dostupnejšie a ich používanie je čoraz rozšírenejšie od bezpečnosti až po lov.

Každý objekt s teplotou nad absolútnou nulou vyžaruje určité množstvo tohto žiarenia. Monokulárny senzor pasívne prijíma tieto signály a potom ich konvertuje do objektívu (displeja) monokulára.

Výsledný obraz sa zobrazuje v rôznych farebných stupniciach, pričom každá farba zodpovedá určitej teplote. To umožňuje používateľovi vidieť aj v úplnej tme alebo v podmienkach s obmedzenou viditeľnosťou, ako je hmla alebo dym.

Použitie v praxi

  • Vojenské a bezpečnostné účely: tieto zariadenia sa môžu používať na nočné sledovanie, sledovanie a identifikáciu cieľov, a to aj v náročných podmienkach s obmedzenou viditeľnosťou.
  • Poľovnícke a outdoorové aktivity: Poľovníci a outdooroví nadšenci často používajú termálne monokuláre na pozorovanie divej zveri v noci alebo pri slabom osvetlení.
  • Záchranné operácie:Termovízne monokuláre môžu byť užitočné pre záchranárov pri hľadaní stratených alebo zranených osôb, najmä v noci alebo v ťažkých podmienkach.

Osobitné výhody

Špeciálne navrhnuté na vonkajšie pozorovanie, bezpečnostné a záchranné operácie.

Prehľad termokamier FLIR na pozorovanie prírody

Jednoduché používanie a malé rozmery - navrhnuté presne na tento účel

Mohlo by vás zaujímať

Pozrite sa na témy, ktoré by vás mohli zaujímať, a rozšírte si svoje vedomosti.

Mám vybrané!

Vybrali ste si z tejto série produktov?

Zavolajte nám

Chcete sa opýtať na ďalšie podrobnosti?

Sme pripravení vám pomôcť

Kontaktujte nás a spoločne navrhnime najlepšie riešenie pre vašu aplikáciu.