Flir Blackbody

Kalibračný prístroj

Vysoká presnosť

FLIR Blackbody je zariadenie navrhnuté tak, aby poskytovalo vysoko presnú referenčnú teplotu 35°C, ktorá sa používa pri kalibrácii termovíznych kamier a pyrometrov na jednej konkrétnej teplote. Čierne telesá alebo blackbody sú užitočné primárne v kalibračných laboratóriách, ale nájdu tiež široké uplatnenie v priemyselných aplikáciách, vo vede a výskume alebo pri použití ako referenčný teplotný bod pri meraní ľudského tela, kde je potrebné merať s vysokou presnosťou na desatiny stupňa.

Nevýhodou FLIR Blackbody je iba to, že je možné nastaviť toto čierne teleso iba na fixnú teplotu 35 °C. Pre potreby variabilného nastavenia teploty až do 200 ° C je možnosť použiť čierne teleso BB200.

Konštantná teplota

Čierne teleso alebo infračervený žiarič je ideálne teleso, ktoré pohlcuje všetko žiarenie všetkých vlnových dĺžok dopadajúce na jeho povrch. Povrch čierneho telesa má vždy definovanú tzv. emisivitu, ktorá sa obvykle pohybuje v rozmedzí 0,95 – 0,99 a je vždy definovaná výrobcom daného zariadenia.

Jeho vysoká teplotná stabilita a homogenita je základom pre presné a spoľahlivé výsledky. Ak by teplota čierneho telesa nebola presná, stabilná a nebola by známa emisivita, nebolo by možné takýto prístroj použiť na kalibráciu ďalších zariadení.

Špecifické výhody

Vysoká presnosť a stabilita
FLIR Blackbody poskytuje veľmi presné referenčné teploty pre kalibráciu termokamier. Vďaka vysokej teplotnej stabilite poskytuje BlackBody konzistentné množstvo infračerveného žiarenia, ktoré je kľúčové pre presné meranie teploty.
HOMOGENITA PLOCHY
FLIR Blackbody dosahuje vysokú teplotnú homogenitu v celej svojej ploche, ktorá je dôležitá pre dosiahnutie konzistentných a presných meraní pre kalibráciu termovíznych kamier a pyrometrov.
Rozsah teplôt
FLIR Blackbody ponúka meranie teploty iba v jednom bode a to v 35 °C. Neponúka nastaviteľný teplotný rozsah a preto na tieto účely možno využiť napr. čierne teleso BB200.
Spoľahlivosť
Produkty FLIR sú známe svojou vysokou kvalitou a odolnosťou. FLIR Blackbody je navrhnuté tak, aby bolo robustné a spoľahlivé a tým poskytovalo dlhodobú hodnotu svojim užívateľom.

Kalibračné tieleso FLIR Blackbody

Flir Blackbody

FLIR Blackbody je zariadenie poskytujúce vysokú presnosť a stabilitu teploty, homegenitu a dlhodobú spoľahlivosť pre kalibráciu termovíznych kamier a pyrometrov na teplote 35 °C.
 
Ak chcete zobraziť viac informácií, prejdite na tabuľku.
 
Získajte radu

Máte záujem o kalibračné telesá?

Zavolajte nám

Chcete sa opýtať na ďalšie podrobnosti?