Séria Flir Kx

Termokamery pre hasičov

Princíp nástrojov

Princíp týchto zariadení je založený na zaznamenávaní tepelného žiarenia vyžarovaného zo snímaných predmetov alebo osôb. Zachytený obraz je preto nezávislý od úrovne alebo dokonca prítomnosti viditeľného svetla (denného svetla). Okrem toho má snímané tepelné žiarenie tú vlastnosť, že lepšie preniká cez hmlu, dym a vegetáciu.

Termokamera počas zásahu pomáha s rýchlym prehľadom o situácii a s vytvorením plánu hasenia, ako aj s lokalizáciou jednotlivých ohnísk požiaru, ale aj s vyhľadávaním stratených osôb alebo orientáciou vo veľmi hustom dyme, v zlých svetelných podmienkach alebo dokonca v úplnej tme.

1
Lokalizácia osôb pri požiaroch

Termokamery možno použiť na lokalizáciu osôb uväznených v budove zasiahnutej požiarom. Teplo ľudského tela sa dá ľahko zistiť pomocou termokamery, čo umožňuje rýchlu a účinnú záchranu.

2

Zvýšená bezpečnosť hasičov

Termokamery umožňujú hasičom vidieť cez hustý dym alebo tmavé priestory, čím zlepšujú ich schopnosť orientácie a zvyšujú ich bezpečnosť pri práci.

3

Predchádzanie opätovnému vzplanutiu

Po uhasení požiaru môže termovízna kamera pomôcť identifikovať miesta, kde môže dôjsť k opätovnému vznieteniu, čo umožní hasičom prijať preventívne opatrenia.

4

Detekcia skrytého ohniska

Termokamery pre hasičov dokážu odhaliť skryté horúce miesta, ktoré môžu ľudskému oku uniknúť. To umožňuje hasičom rýchlo lokalizovať a zamerať tieto ohniská, čím sa zabráni ďalšiemu šíreniu požiaru.

Pomoc hasičom pri požiaroch

Hasiči sú často prví na mieste zásahu v nebezpečných situáciách, kde je dôležitý rýchly a účinný zásah. Vďaka moderným technológiám majú dnes hasiči k dispozícii sofistikované nástroje, ktoré im pomáhajú vykonávať prácu lepšie a bezpečnejšie. Jedným z najcennejších nástrojov v ich arzenáli sú hasičské termokamery.

Termokamery, známe aj ako infračervené kamery, fungujú na základe detekcie infračerveného žiarenia alebo tepla, ktoré vyžarujú všetky objekty. Tieto informácie sa premenia na vizuálny obraz, takže rozdiely v teplote a tepelnom výkone možno vidieť v reálnom čase. Pre hasičov, ktorí musia rýchlo a efektívne reagovať na kritické situácie, sú termokamery neoceniteľným nástrojom.

Špecifické výhody

ODOLNOSŤ VOČI VYSOKÝM TEPLOTÁM
Odoláva teplotám nad 200°C
JEDNODUCHÉ POUŽÍVANIE
Termokamery sa ľahko používajú a zvládne ich každý.
FUNKČNÉ REŽIMY ZOBRAZENIA
Stupeň rizika pre hasiča sa určuje podľa farby obrazu.
OVLÁDANIE AJ V RUKAVICIACH
Termokamera sa pohodlne drží aj v rukaviciach a má veľké tlačidlá.

Série termovíznych kamier K1 a K2

Flir K1

Základný nástroj pre každého odborníka na požiarnu bezpečnosť, ktorý potrebuje rýchlo identifikovať potenciálne horúce miesta.

Flir K2

FLIR K2 poskytuje najlepšiu hodnotu pre tých, ktorí potrebujú základné termálne zobrazovanie za prijateľnú cenu.

Porovnanie modelov

 
Ak chcete zobraziť viac informácií, prejdite na tabuľku.
 

Získajte radu

Máte záujem o termokamery pre hasičov?

Zavolajte nám

Chcete sa opýtať na ďalšie podrobnosti?

Galéria

Video