Odhalenie problémov v ranom štádiu

V priemyselnom a energetickom sektore sa termokamery používajú na kontrolu transformátorov, vedení a iných komponentov, ktoré sú dôležité pre bezproblémovú prevádzku. V automobilovom priemysle môžu termokamery odhaliť problémy s prehrievaním, nedostatočným chladením alebo nesprávnou inštaláciou komponentov. Vo výrobe a strojárstve sa termokamery často používajú na identifikáciu teplotných nehomogenít v materiáloch alebo na monitorovanie teplotných procesov vo výrobnej linke a iných kritických procesov.

Kľúčovou výhodou termokamier je ich schopnosť odhaliť problémy v ranom štádiu, často skôr, ako sa prejavia iným spôsobom. Vďaka tomu môžu priemyselné podniky ušetriť značné náklady na opravy a prestoje vo výrobe, zvýšiť bezpečnosť a predĺžiť životnosť svojich zariadení. V neposlednom rade pomáhajú termokamery znižovať výrobný odpad.

Spektrum možností

S rastúcim dôrazom na efektívnosť, bezpečnosť a udržateľnosť sa termokamery stávajú neoddeliteľnou súčasťou moderného priemyselného podniku. Ich používanie je nevyhnutné nielen na optimalizáciu prevádzky a zníženie nákladov, ale aj na zníženie vplyvu priemyselných činností na životné prostredie.

Rozsah možností, ktoré ponúkajú termokamery, sa rozširuje a vďaka pokroku v technológii a vývoji sú tieto revolučné nástroje čoraz dostupnejšie. Či už ide o zaistenie bezpečnosti, optimalizáciu výroby alebo identifikáciu a riešenie problémov skôr, ako sa stanú kritickými, termokamery zohrávajú kľúčovú úlohu vo svete moderného priemyslu.

Osobitné výhody

Séria termovíznych kamier vyvinutých špeciálne pre potreby priemyselných aplikácií
Rozsah teplôt
Termokamery FLIR dokážu merať veľmi široký rozsah teplôt, od záporných hodnôt až po tisíce stupňov Celzia. To je veľmi dôležité v priemyselných aplikáciách, kde je potrebné monitorovať veľmi vysoké teploty, napríklad v oceliarňach, elektrárňach alebo pri monitorovaní výrobných procesov.
VARIABILITA ŠOŠOVIEK
Rovnako ako v stavebníctve, aj v tomto odvetví je kľúčová variabilita objektívov. Rôzne priemyselné prostredia môžu vyžadovať rôzne typy objektívov na optimalizáciu procesu snímania. K dispozícii sú širokouhlé objektívy na snímanie veľkých plôch a teleobjektívy na snímanie zblízka na väčšie vzdialenosti. K dispozícii je aj dvojitý objektív s prepínateľným zorným poľom.
REŽIM MSX
Režim MSX (Multi-Spectral Dynamic Imaging) je patentovaná technológia spoločnosti FLIR, ktorá spája termálny obraz a okraje vizuálneho obrazu do jedného celku. To poskytuje podrobnejší a zrozumiteľnejší obraz, ktorý je užitočný najmä pri priemyselnej diagnostike a odstraňovaní problémov.
POKROČILÝ SOFTVÉR
Softvér FLIR poskytuje pokročilé možnosti analýzy, ako je automatické vytváranie správ, podrobná analýza teplotných profilov, hromadná úprava termogramov alebo práca s termovíznymi videami. To umožňuje priemyselným používateľom nielen identifikovať problémy, ale aj sledovať vývoj stavu zariadenia v čase a plánovať údržbu alebo opravy.

Prehľad termokamier FLIR pre priemyselné aplikácie

Navrhnuté podľa potreby pre najpresnejšie merania v odvetví

Séria TGxxx

TG165x, TG267, TG275, TG297

Prenosné infračervené teplomery určené na rýchlu diagnostiku teplotných problémov v širokom spektre aplikácií.

od 11 090 Kč

Viac informácií

Séria Cx

Flir C5, Cx5

Rad ručných termokamier určených na zisťovanie teplotných problémov v bežných domácnostiach a jednoduchých komerčných aplikáciách.

od 16 990 Kč

Viac informácií

Séria Ex

Flir E5xt, E6xt, E8xt, E8Pro

Kompaktné, presné, jednoduché a cenovo dostupné termokamery vhodné na širokú škálu aplikácií a priemyselné použitie.

od 34 350 Kč

Viac informácií

Séria Exx

Flir E52, E54

Pokročilé, kompaktné a ľahko použiteľné kamery, ktoré ponúkajú vysokú presnosť a sú určené na širokú škálu aplikácií vo výrobe.

od 99 990 Kč

Viac informácií

Séria Exx

Flir E76, E86, E96

Profesionálny rad Exx s veľkým dotykovým displejom, automatickým zaostrovaním, vymeniteľnými objektívmi a citlivejším snímačom pre viac detailov a vyššiu kvalitu obrazu.

od 189 500 Kč

Viac informácií

Séria T5xx

Flir T530, T540, T560

Séria Flir T5xx ponúka vysokokvalitné termálne zobrazovanie, ergonómiu vhodnú na dlhodobé merania a merania veľmi vysokých teplôt v pokročilých aplikáciách.

od 275 000 Kč

Viac informácií

Séria T8xx

Flir T840, T865

Špičková séria termokamier FLIR T8xx na profesionálne použitie s pokročilými funkciami merania, vyhodnocovania a presnosti. Výhodou tejto série je zabudovaný hľadáčik.

od 505 000 Kč

Viac informácií

Séria T1K

Flir T1020

Špičková termokamera FLIR T1020 s vysokým rozlíšením 1024x768px a vysokou presnosťou a citlivosťou pre najnáročnejšie priemyselné a vedecké aplikácie.

od 999 990 Kč

Viac informácií

Napríklad týmto spoločnostiam sme už pomohli nájsť vhodné riešenie

Robert Bosch, Continental Matador Trucks, Diecastinnova, Garret Motion Czech Republic, Honeywell, Handtmann Slovakia, HENKEL ČR, Magna Cartech, MOTOR Jikov, Saint-Gobain Construction, Severočeské doly, Siemens s.r.o., IKEA Slovakia, OSRAM a.s., Mondi SCP

Mohlo by vás zaujímať

Pozrite sa na témy, ktoré by vás mohli zaujímať, a rozšírte si svoje vedomosti.

Mám vybrané!

Vybrali ste si z tejto série produktov?

Zavolajte nám

Chcete sa opýtať na ďalšie podrobnosti?

Sme pripravení vám pomôcť

Kontaktujte nás a spoločne navrhnime najlepšie riešenie pre vašu aplikáciu.