Séria Flir TAU2

OEM pre integráciu

Vhodný pre integráciu

Modul Teledyne FLIR TAU2 je základným senzorom, ktorý bol v prvej verzii (TAU) uvedený na trhu pred viac ako 10 rokmi a umožnil mnohým spoločnostiam integrovať práve tento modul a vytvoriť tak rad zaujímavých produktov. Tento infračervený modul (IR Core) je súčasťou širokého portfólia produktov samotnej spoločnosti Teledyne FLIR, ktorá je svetovým lídrom v oblasti termovíznych systémov. TAU2 je navrhnutý tak, aby ponúkol malé rozmery, nízku hmotnosť a vysoký výkon.

Jednoduchá integrácia

Konštrukcia FLIR TAU2 umožňuje integráciu do širokého spektra systémov a aplikácií, čo z neho robí univerzálny nástroj pre množstvo priemyselných a komerčných aplikácií.

V porovnaní so svojim predchodcom, sériou TAU, TAU2 ponúka významné vylepšenie kvality obrazu a rozlíšenie až 640 x 512 pixelov pri obnovovacej frekvencii 30Hz. To umožňuje používateľom snímať detailnejší a jasnejší obraz na väčšie vzdialenosti, čo je nevyhnutné napr. v aplikáciách ako sú bezpilotné systémy (UGV), bezpilotné lietadlá (UAV) a ďalšie systémy, kde je kvalita termovízneho obrazu kľúčová.

Špecifické výhody TAU2

Nočné videnie
Termovízne kamery, ako je FLIR TAU2, sú vhodné na použitie v aplikáciách nočného videnia a pozorovania. TAU2 je schopný detekovať veľmi malé teplotné zmeny (citlivosť až 30mK) a zobrazovať na výstupe jasný a detailný obraz aj v úplnej tme.
Monitorovanie procesov
Monitorovanie procesov: FLIR TAU2 môže hrať kľúčovú úlohu pri monitorovaní procesov v priemyselných a výrobných podnikoch. Jeho schopnosť rádiometrie (meranie teploty) umožňuje monitorovať a riadiť procesy, ktoré sú závislé na teplote a identifikovať potenciálne problémy.
Odolný a ľahký
FLIR TAU2 ponúka výnimočnú odolnosť a nízku váhu, ktorá je kľúčová pre mnoho priemyselných a komerčných aplikácií. TAU2 je vyrobený z odolných materiálov, ktoré sú schopné odolávať extrémnym podmienkam, a napriek tomu zostáva ľahký, čo umožňuje jeho ľahkú integráciu do rôznych systémov.
Strojové videnie
Vďaka pokročilému spracovaniu obrazu a vysokému rozlíšeniu 640 x 512 px je FLIR TAU2 ideálny pre aplikácie strojového videnia. TAU2 môže poskytnúť jasné a detailné obrazové výstupy, ktoré umožňujú lepšie rozpoznávať objekty, sledovať pohyby a vykonávať zložité úkony.

OEM komponenta FLIR Tau® 2

Flir Tau® 2

Malé stacionárne termokamery FLIR TAU 2 sú v súčasnosti najrozšírenejšie termovízne jadrá na svete. Sú použité vo viac ako 100 000 infračervených kamerových zariadeniach. Umožňujú snímanie IR obrazu vo vlnových dĺžkach 7,5 – 13,5 um s obrazovou frekvenciou až 30Hz. Výstupné dáta môžu byť prenesené do PC cez Gigabit Ethernet, USB3 alebo CameraLink. V prípade jednoduchších aplikácií je umožnené využiť analógový video výstup vo formáte PAL alebo NTSC. Zákazník si môže vybrať varianty s rozlíšením 640 x 512 pixelov, 336 x 256 pixelov alebo 160 x 128 pixelov. IR jadro TAU2 je veľké iba 44 x 44 x 30 mm a dovoľuje použitie aj v prostrediach s vonkajšou teplotou -40 °C až +80 °C. Vďaka extrémne odolnej konštrukcii bez mechanických častí vydrží kamera rázy až 200g.

Technické údaje

 
Ak chcete zobraziť viac informácií, prejdite na tabuľku.
 

Získajte radu

Máte záujem o komponenty OEM?

Zavolajte nám

Chcete sa opýtať na ďalšie podrobnosti?