Nevyhnutný pomocník hasiča

Termokamery, známe aj ako termokamery, sú zariadenia, ktoré detekujú infračervené žiarenie (teplo). Tieto informácie prenášajú priamo na displej termokamery hasiča a zobrazujú teplotné rozdiely na mieste zásahu. Termokamery sa stali kľúčovými nástrojmi hasičov, pretože im umožňujú vidieť cez dym alebo napríklad vidieť cez oheň. aj v noci, čím sa zvyšuje ich schopnosť lokalizovať ohniská požiaru a ľudí a posúdiť riziká priamo na mieste.

Spoločnosť Teledyne FLIR (predtým FLIR Systems) je jedným z popredných výrobcov termovíznych kamier a ponúka celý rad produktov určených pre hasičské zbory. Termokamery FLIR série K sú špeciálne navrhnuté tak, aby spĺňali potreby a výzvy hasičov.

Prístroje pre moderné hasičské jednotky

Kamery FLIR série K sú robustné, odolné a ľahko sa ovládajú v akcii. Sú navrhnuté tak, aby boli vodotesné, nárazuvzdorné, odolné voči vysokým teplotám a pádom, čo sú bežné riziká, ktorým hasiči čelia pri zásahoch. Okrem toho ich veľké tlačidlá a ľahko čitateľné displeje uľahčujú používanie aj v tých najnáročnejších podmienkach, ktorým sú hasiči vystavení.

Séria FLIR K poskytuje rôzne úrovne rozlíšenia obrazu, ktoré umožňujú hasičom lepšie identifikovať potenciálne hrozby. Niektoré modely obsahujú aj technológiu Flexible Scene Enhancement (FSX), ktorá zlepšuje detaily a kontrast termálneho obrazu, čím pomáha hasičom lepšie vidieť štruktúry a rozpoznávať objekty.

Ďalšou dôležitou funkciou sú bezpečnostné režimy, ktoré upozorňujú hasičov na extrémne vysoké teploty. Tieto informácie sú dôležité na identifikáciu nebezpečných oblastí s vysokou teplotou, čo umožňuje rýchlejšiu a účinnejšiu reakciu.

Špecifické výhody

Termokamery FLIR série K sú špeciálne navrhnuté tak, aby spĺňali potreby a výzvy všetkých hasičov.
Rozlíšenie a kvalita obrazu
Séria K ponúka rôzne úrovne rozlíšenia v závislosti od modelu, od 160 x 120 pixelov až po 320 x 240 pixelov.
BEZPEČNOSTNÉ REŽIMY
Termokamery obsahujú bezpečnostné režimy, ktoré hasičov upozornia na extrémne vysoké teploty. To im pomáha identifikovať nebezpečné miesta a zdroje tepla.
Technológia FSX™
Niektoré modely obsahujú technológiu FLIR FSX, ktorá zvyšuje detaily a kontrast termovízneho obrazu, čím pomáha hasičom lepšie vidieť štruktúry a rozpoznať rôzne objekty v prostredí.
JEDNODUCHÉ POUŽÍVANIE
Termokamery série K sú navrhnuté na jednoduché ovládanie aj v rukaviciach. Majú veľké tlačidlá a ľahko čitateľný displej.

Prehľad termokamier FLIR série K na hasenie požiarov

Špeciálne navrhnuté pre potreby hasičov.

Týmto hasičom sme už pomohli pri ich každodennej práci!

Mohelnice, Nivnice, Zlín, Žatec, HZS Stredočeského kraja, Líbeznice, Trutnov, Veselí nad Moravou, Lišov, Hostivice, Javorník, Kouřim, Lázně Bělohrad, Mirovice, Mnichovice, Napajedla, Uherský Ostroh, Zliv, Davle, Mukařov, Velké Losiny

cez 250 Hasiči

používa termovízne kamery Flir

Mohlo by vás zaujímať

Pozrite sa na témy, ktoré by vás mohli zaujímať, a rozšírte si svoje vedomosti.

Mám vybrané!

Vybrali ste si z tejto série produktov?

Zavolajte nám

Chcete sa opýtať na ďalšie podrobnosti?

Sme pripravení vám pomôcť

Kontaktujte nás a spoločne navrhnime najlepšie riešenie pre vašu aplikáciu.